Raziskovanje za boljšo prihodnost

Naziv orodja

Programsko orodje National Instruments ASL+, LabVIEW in Multisim z neomejenim številom licenc z vključenim vzdrževanjem za obdobje 3 let za celotno univerzo.
Dobavitelj orodja ADD ProS d.o.o., Opekarniška 15A, 3000 Celje, http://add-pros.com/
Predstavitev orodja

LabVIEW je inženirsko programsko orodje, namenjeno razvoju sistemov in aplikacij, ki so potrebne za preizkušanje, merjenje in vodenje različnih procesov. Omogoča hiter in neposreden dostop do strojne opreme in vseh potrebnih podatkov. Predstavlja eno izmed temeljnih orodij, ki jih srečujemo v naprednih merilnih sistemih in sistemih za vodenje kompleksnih procesov. Prav tako ga uporabljamo za načrtovanje in simulacijo elektronskih sistemov vseh vrst.

Programsko okolje vsebuje obširen nabor modulov, namenjenih vrsti naprednih obdelav izmerjenih, simuliranih ali generiranih podatkov, ki jih srečujemo v merilnih procesih. Kopica namenskih orodij omogoča uporabo različnih kompleksih pristopov k reševanju problemov analize izmerjenih podatkov ali sinteze gradnikov pri zasnovi generiranja podatkov.

Programsko okolje ponuja grafični pristop programiranja, ki pomaga vizualizirati proces programiranja aplikacij, vključno s konfiguracijo strojne opreme, merilnimi podatki in odpravljanjem vseh vrst napak. Ta vizualizacija olajša tudi integracijo strojne opreme ne glede na proizvajalca, razvoj algoritmov za analizo ali sintezo podatkov ter oblikovanje uporabniških vmesnikov.

Skrbnik orodja

Fakulteta za strojništvo, Laboratorij za vrednotenje konstrukcij, doc. dr. Aleš Belšak, ales.belsak@um.si

Računalniški center UM (RCUM)

Predstavitev opreme ob prevzemu Dobava znanstveno-raziskovalne opreme v okviru projekta RIUM se nadaljuje

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Zahvala

V okviru odprtega dostopa so uporabniki in skupine obvezani, da pri objavah in uporabi rezultatov, ki so nastali z uporabo raziskovalne infrastrukture RIUM, navedejo ustrezno zahvalo za uporabljeno opremo kot je navedeno spodaj:

Avtorji se zahvaljujejo za uporabo raziskovalne opreme <navesti naziv uporabljene raziskovalne opreme RIUM>, nabavljene v okviru operacije “Nadgradnja nacionalnih raziskovalnih infrastruktur – RIUM”, ki jo je sofinancirala Republika Slovenija in Evropska unija iz  Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Acknowledgement

According to the open-access principle, when publishing and using results obtained with the use of RIUM research infrastructure, users and research groups are obliged to state appropriate acknowledgement as stated below:

The authors acknowledge the use of research equipment <state the name of the used research equipment RIUM>, procured within the operation “Upgrading national research infrastructures – RIUM”, which was co-financed by the Republic of Slovenia and the European Union from the European Regional Development Fund.