Uspešni uvajalni dnevi za študente angleških programov Fakultete za turizem

Fakulteta za turizem je med 5. in 7. septembrom organizirala uvajalne dni za svoje mednarodne študente, ki študirajo na angleških programih v Ljubljani. Namen uvajalnih dogodkov je opremiti študente z informacijami, ki so ključne za uspešen študij in čim bolj uspešno integracijo v novo okolje.

20220905_114737

Fakulteta za turizem je pred skoraj 4 leti pričela izvajati dva študijska programa turizma tudi v angleškem jeziku, v obliki izrednega študija. Mednarodni študenti, ki trenutno v največji meri prihajajo iz Indije, študirajo na visokošolskem strokovnem študijskem programu Sodobne turistične prakse in magistrskem Turistične destinacije in doživetja. Programa se izvajata v Ljubljani, na dislocirani enoti fakultete, ki je na ŠOU Kampusu.

Na podlagi izkušenj iz preteklih let se študenti, ki prihajajo iz drugih kulturnih okolij, pri selitvi in študiju v novi državi soočajo z nekaterimi izzivi. Tridnevni dogodek z naslovom »INTERNATIONAL STUDENTS WELCOME AND ORIENTATION DAYS« je bil tako namenjen zlasti študentom prvih letnikov, da jim olajša pričetek študija v Sloveniji.

Prvi dan so se študenti seznanili z osnovnimi informacijami o izvajanju študijskega procesa na Univerzi v Mariboru in Fakulteti za turizem. Izvedeli so, kakšne so obveznosti in pravice študentov, kaj je sistem ECTS, kako deluje študentsko predstavništvo, kakšne obštudijske dejavnosti in študijske izmenjave so jim na voljo ter še mnogo več. Drugi dan so se študenti skupaj s fakultetno ekipo ter študenti tutorji, t. i. Student Buddyi, odpravili na orientacijski dan po Ljubljani ter med drugim obiskali Centralno ekonomsko knjižnico in zdravstveni dom za študente. Zadnji dan je bil namenjen praktičnim delavnicam, na katerih so se bruci preizkusili v poslovni korespondenci, znanstvenem pisanju in rokovanju z Moodlom ter prisluhnili predstavitvi IT storitev za študente s strani Računalniškega centra UM.

Po številnih prejetih informacijah in osvojenem novem znanju bo študij za mednarodne študente v novem akademskem letu zagotovo stekel gladko in posledično dobri študijski rezultati ne bodo izostali.