Univerzi v Mariboru dostopna nova e-vira

Univerzitetna knjižnica Maribor z veseljem sporoča, da sta na Univerzi v Mariboru dostopna nova e-vira: Baza slovenskih filmov in CINAHL Ultimate.

E-book library concept with laptop computer and books

Baza slovenskih filmov

Portal BSF nudi e-dostop  do arhiva slovenske filmske produkcije in filmske produkcije, pri kateri so sodelovali slovenski filmski ustvarjalci. Na voljo je nabor filmskih klasik, animiranih filmov, dokumentarnih in kratkih filmov in avdiovizualna dela za ljubitelje alternativne in eksperimentalne produkcije. Zbirka je dostopna vsem članom Univerzitetne knjižnice Maribor ob uporabi različnih naprav in omogoča spletni ogled vsebin. Izposoja neposredno iz kataloga Cobiss+  ni možna; uporabnik si mora na portalu BSF kreirati osebni profil in ga povezati z Univerzitetno knjižnico Maribor na osnovi št. izkaznice in gesla za Mojo knjižnico. Več informacij, vključno z Navodili za registracijo in izposojo najdete na spletni strani portala, hkrati s splošnimi, tehničnimi in drugimi pogoji za dostop do vsebin.

CINAHL Ultimate

Največja in najpomembnejša zbirka s področja zdravstvene nege in sorodnih ved. Ponuja več polnih besedil iz znanstvenih in strokovnih revij kot druge verzije zbirk Cinahl, pokriva več kot 50 različnih področij zdravstvenih ved, vsebuje pa tudi gradivo s področja na dejstvih utemeljene zdravstvene nege, interaktivne izobraževalne module (CEU moduli), klinično organizirane kratke pregledne vsebine zdravstvene nege in podobno gradivo. Za iskanje po zbirki je na voljo tudi poseben »CINAHL Headings« tezaver, ki temelji na tezavru MeSH. Več informacij o zbirki najdete na spletni strani ponudnika.

Dostop do e-virov je možen znotraj računalniškega omrežja UM in/ali od doma preko oddaljenega dostopa, ki ga ponuja UKM.

Priporočamo vam spletni sprehod po menijih portala BSF in zbirke Cinahl Ultimate in vas prosimo, da o dostopu obvestite tudi vaše kolege in študente.

Vaša mnenja in odzive pošljite na e-naslov bojan.ostir@um.si.