Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo obiskali partnerji v sklopu projekta Inspire

Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo sta obiskala poslovna partnerja, s katerima fakulteta sodeluje v sklopu projekta Obzorje Evropa – INSPIRE, profesor dr. Joydeep Dutta s Kraljevega tehnološkega inštituta in direktor podjetja Clera.One, Kostja Klabjan.

inspire1

Prof. dr. Joydeep Dutta (KTH), Rok Pučnik (UM FKKT), dr. Annamaria Vujanović (UM FKKT), Kostja Klabjan (Clera.One), Jan Puhar (UM FKKT).

Prof. dr. Dutta je vodja skupine za funkcionalne nano materiale na oddelku za uporabno fiziko na KTH. KTH je ugledni raziskovalni inštitut, ki se uvršča med 100 najboljših univerz s področja tehnike, tehnologije in naravoslovja na svetu in med 7 najboljših univerz na področju tehnike, tehnologije in naravoslovja v EU.

Poslovne partnerje je najprej sprejel dekan fakultete, prof. dr. Zoran Novak, s katerim so delili izkušnje dela v akademskem svetu. Nato so si obiskovalci ogledali najsodobnejše laboratorije in si tako pridobili vpogled v raziskovalne zmogljivosti in tekoče projekte fakultete.

Vrhunec obiska partnerjev je bilo predavanje prof. dr. Joydeepa Dutte. Prof. dr. Dutta je predstavil najnovejša odkritja na področju znanosti o materialih in trajnostnih tehnologij, zlasti na področju čiščenja vod.

Doc. dr. Andreja Nemet (UM FKKT), prof. dr. Lidija Čuček (UM FKKT), Jan Puhar (UM FKKT), prof. dr. Joydeep Dutta (KTH), prof. dr. Zdravko Kravanja (UM FKKT), Tinkara Ošlovnik (UM FKKT), dr. Annamaria Vujanović (UM FKKT), Kostja Klabjan (Clera.One), Rok Pučnik (UM FKKT).

Obisk je služil kot delovni sestanek, kjer so strokovnjaki začrtali smernice za naslednjih šest mesecev na področju implementacije in ocenjevanja INSIPRE rešitev, ki bodo postavljene na čistilni napravi v Domžalah. Prav tako pa so se pogovori osredotočili na razvoj strategije za vodenje in izvajanje skupnih nalog.

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo se zahvaljuje vsem udeležencem in častnim gostom za njihov neprecenljiv prispevek k temu, da je bil obisk partnerjev projekta Obzorje Evropa – INSPIRE izjemno uspešen. Prav tako pa si bodo na fakulteti še naprej prizadevali za razvoj znanstvenega znanja in spodbujali mednarodno sodelovanje.

inspire logo
Logotip