Univerza v Mariboru se pripravlja na razpis za podoktorske štipendije Marie Skłodowska-Curie (MSCA-PF-2023)

Podoktorske štipendije MSCA krepijo ustvarjalni in inovativni potencial raziskovalcev z doktoratom, ki želijo pridobiti nova znanja z naprednim usposabljanjem ter mednarodno, interdisciplinarno in medsektorsko mobilnostjo. Za podoktorske štipendije MSCA se lahko potegujejo odlični raziskovalci katere koli narodnosti.

Happy cheerful office colleagues women talking at shared laptop

Univerza v Mariboru, kot bodoča gostiteljica, z veseljem podpira mentorje in mentorice Univerze v Mariboru, ki želijo sprejeti podoktorske raziskovalke in raziskovalce iz raziskovalnih institucij izven Republike Slovenije oz. bodoče štipendistke in štipendiste MSCA-PF-2023. V ta namen pripravlja vrsto različnih delavnic in individualnih svetovanjih za uspešnost oddanih projektnih predlog na razpis MSCA-PF-2023 in hkrati izpostavlja s tem povezane dogodke Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije, ki skupno sinergijo krepijo uspešnost prijaviteljic in prijaviteljev:

• 30. april 2023

Rok za oddajo kratkih opisov projektnih predlogov s strani podoktorskih raziskovalcev izven RS skladno z objavljenimi napotki na spletni strani tukaj.

• 12. in 26. maj 2023

Delavnica za pripravo predlogov projektov MSCA za podoktorske štipendije 2023

Nacionalni dogodek Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije

Na delavnici bo podrobneje predstavljena vsebina, ki jo je potrebno opisati za vsak evalvacijski pod-kriterij posebej. Predstavitev in delavnica sta namenjeni raziskovalkam in raziskovalcem iz Slovenije, ki se želijo prijaviti na podoktorsko štipendijo z raziskovalno organizacijo v tujini. Udeležijo se jo lahko tudi mentorice in mentorji na slovenskih raziskovalnih organizacijah, ki želijo sprejeti tuje podoktorske štipendistke in štipendiste. Več informacij o delavnicah je na voljo tukaj.

• 19. maj 2023 med 9.00 in 14.00

Priprave na uspešno prijavo na javni razpis MSCA Postdoctoral Fellowships 2023

Dvorana Borisa Podrecce Univerze v Mariboru, Slomškov trg 15

Dr. Stojan Sorčan, nacionalni predstavnik in kontaktna točka za Obzorje Evropa MSCA na Ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in inovacije.

Delavnica, ki bo potekala v slovenskem jeziku, je namenjena:

• potencialnim mentorjem Univerze v Mariboru,
  • podoktorskim raziskovalcem Univerze v Mariboru, ki bodo pripravljali projektne predloge z mentorji pri raziskovalnih organizacijah izven RS,
  • doktorskim študentom ob zaključku doktorskega študija, ki bodo pripravljali projektne predloge z mentorji pri raziskovalnih organizacijah izven RS,
  • ter drugim morebiti zainteresiranim zaposlenim Univerze v Mariboru.

Univerza v Mariboru za podoktorske raziskovalce, ki bodo do 30. aprila 2023 posredovali projektni predlog MSCA PF in njihove mentorje Univerze v Mariboru v nadaljevanju organizira tudi sledeče delavnice, ki bodo potekale v angleškem jeziku:

• 9. junij 2023 med 9.00 in 14.00

Preparations for a successful application to the MSCA Postdoctoral Fellowships 2023 (MSCA-PF-2023) Call (MS Teams)

•  16. junij 2023 med 9.25 in 18.00

Mastering the development of winning MSCA PF grant applications – The full recipe (MS Teams)

Dr Nikolaos Floratos, Key Innovations d.o.o., vodja programov usposabljanja.

• julij 2023, 2 uri, točen termin bo pravočasno objavljen

Mastering the development of winning MSCA PF grant applications – The full recipe: Follow up questions (MS Teams)

Dr Nikolaos Floratos, Key Innovations d.o.o., vodja programov usposabljanja.

Vljudno vabljeni k sodelovanju!