Splošni akt o Znanstvenem svetu Univerze v Mariboru in njegovih delovnih telesih

Na Univerzi v Mariboru je v petek, 3. marca, potekal drugi Raziskovalni zajtrk v letošnjem letu.

20230303_091840

Osrednja tema dogodka je bila odprta razprava o splošnem aktu o Znanstvenem svetu Univerze v Mariboru in njegovih delovnih telesih. Dogodek, ki se ga v živo in na daljavo udeležilo več kot 40 raziskovalcev,  je vodil in povezoval prorektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Dean Korošak.

Priprava splošnega akta o Znanstvenem svetu Univerze v Mariboru in njegovih delovnih telesih je povezana z celostno prilagoditvijo institucionalnega okvira Univerze v Mariboru novemu Zakonu o znanstvenoraziskovalni in inovacijski dejavnosti (ZZrID). Kot določa Statut UM, je Znanstveni svet Univerze v Mariboru najvišje strokovno telo v okviru stabilnega financiranja znanstvenoraziskovalne in inovacijske dejavnosti Univerze v Mariboru.

• 6. Mar 2023