VSE NOVICE

• 12. Maj 2023

Med 9. majem in 9. junijem 2023 poteka športni dogodek Europe Day ATHENATHON

Evropska univerza ATHENA, katere del je tudi Univerza v Mariboru, že tretje leto zapored med 9. majem in 9. junijem 2023 organizira športni dogodek »Europe Day ATHENATHON«.

SL ATHENATHON 1920x1080 logo

Na ta način želimo spodbuditi študente, zaposlene in ostale zainteresirane, da s športnimi aktivnostmi, ki ne povzročajo ogljičnega odtisa, skupaj v enem mesecu presežemo lansko razdaljo 31,500 kilometrov.

Lanski cilj, 13.000 kilometrov, ki predstavlja razdaljo med vsemi dvanajstimi lokacijami univerzitetne zveze, je bil namreč skoraj dva in pol-krat presežen.

KAKO SODELUJETE?

• Vsak udeleženec objavi opravljeno razdaljo na svojem Twitter, Facebook ali Instagram profilu, v objavo pa doda še uradna »ključnika« (hashtaga) akcije #move4athena ali #athenathon in sliko svoje aplikacije za sledenje v dokaz.
  • Včlanitev v Strava ClubEurope Day ATHENATHON v aplikaciji za sledenje Strava.

Ker se dogodek prične na Dan Evrope, je pobuda del globalne vizije zelene in podnebju prijazne Evrope, bodo vskupnem rezultatu upoštevane le tiste aktivnosti, ki ne povzročajo ogljičnega odtisa: tek, hoja, plavanje, kolesarjenje, pohodništvo, vodno kolesarjenje, rolkanje, tek na tekalni stezi, kolesarjenje v prostoru, veslanje, vožnja s kanuji, smučanje, tek na smučeh, drsanje, plezanje v gorah, hoja po stopnicah in podobno.

Vsak lahko sodeluje večkrat in se akciji pridruži kjerkoli, v Evropi ali izven nje.

Pridružite se nam! Vabljeni k sodelovanju.

• 12. Maj 2023