Znani športniki o branju in bralnih navadah

Študentski domovi Univerze v Mariboru in Univerzitetna knjižnica Maribor spodbujata branje in bralne navade med mariborskimi študenti pod geslom #ŠPORTAJMOINBERIMO.

Sportajmo berimo MB20

Program #športajmoinberimo je nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami. Pilotno so ga začeli razvijati leta 2019 v Mariborski knjižnici, in sicer v okviru pogovorov med vrhunskimi in mladimi športniki. Program poteka pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije in Javne agencije za knjigo, vodi pa ga Center za spodbujanje bralne pismenosti, ki ga je ustanovila Mariborska knjižnica. Organizirali so že več dogodkov v večjih slovenskih mestih, na katerih so gostili znane slovenske športnice in športnike.

To študijsko leto se projektu #športajmoinberimo pridružujejo Študentski domovi Univerze v Mariboru in Univerzitetna knjižnica Maribor. Gre za pilotni projekt, s katerim k spodbujanju branja nagovarjajo študente Univerze v Mariboru.

Kaj imata skupnega šport in knjiga?

Na dogodku, ki bo jutri, v torek, 18. 10. 2022, ob 11. uri v Univerzitetni knjižnici Maribor, bodo o branju in bralnih navadah govorili trije znani Slovenci, ki svoje življenje posvečajo športu: Matjaž Kek, selektor slovenske nogometne reprezentance, Filip Flisar, vrhunski športnik, olimpijec, smučar prostega sloga in Jan Sredenšek, vodja tekmovalnega športa na Univerzitetni športni zvezi Maribor (Zdrava zabava) in strokovni sodelavec za dogodke pri OFEM 2023.

• 17. Okt 2022