Zaključki prve javne razprave RKRS ˝Kam z univerzami v Sloveniji?˝

Potekala je prva javna razprava RKRS: Družbi moramo vračati to, kar nam družba daje, a ne nujno na način, kot ga družba ali politika od univerz včasih zahtevata.

Rektorska konferenca RS

˝Javne univerze smo seveda financirane z davkoplačevalskim denarjem in zaradi tega smo tudi zavezane družbi. Družbi moramo vračati to, kar nam družba daje, a ne nujno na način, kot ga družba ali politika od univerz včasih zahtevata,˝ je dejal rektor Univerze v Ljubljani (UL) in predsednik Rektorske konference Republike Slovenije (RKRS) prof. dr. Gregor Majdič na prvi javni razpravi RKRS o visokem šolstvu in družbi znanja. Razprava z naslovom ˝Kam z univerzami v Sloveniji?˝ je bila prva v nizu razprav, ki jih bo RKRS organizirala v prihodnjih dveh letih, ko ji predseduje UL.

Zbrane so uvodoma nagovorili rektor UL in predsednik RKRS prof. dr. Gregor Majdič, redna članica Slovenske akademije znanosti in umetnosti zasl. prof. dr. Alenka Šelih ter direktor Nacionalne agencije RS za kakovost v visokem šolstvu prof. dr. Franci Demšar. V nadaljevanju razprave so se jim pridružili rektorica Univerze na Primorskem prof. dr. Klavdija Kutnar, rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič, rektor Univerze v Novi Gorici prof. dr. Boštjan Golob, raziskovalka in predavateljica na Univerzi v Leedsu v Veliki Britaniji Prof Jana Javornik, PhD (Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske), generalni direktor Direktorata za visoko šolstvo na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport prof. dr. Franc Janžekovič.

Vabljeni k ogledu posnetka celotne razprave.