VSE NOVICE

• 6. Dec 2023

Vabilo k oddaji povzetka za konferenco »Kulturne in tematske poti – priložnosti in pasti pri ohranjanju nepremične kulturne dediščine«

Vabljeni k oddaji povzetka prispevka na nacionalni konferenci »Kulturne in tematske poti – priložnosti in pasti pri ohranjanju nepremične kulturne dediščine«, ki bo potekala 13. 2. 2024 v Ljubljani.

Kulturna dediščina

Konferenca poteka v okviru projekta HEI-TRANSFORM in gradi na vlogi Fakultete za turizem Univerze v Mariboru kot članici Mreže univerz za študije o kulturnih poteh v okviru programa Kulturnih poti Sveta Evrope.

Raziskovalni projekt Dediščina za vključujočo trajnostno preobrazbo – HEI-TRANSFORM je temeljna raziskava in hkrati akcijski korak, ki bo lahko osnova za pripravo podrobnejših prihodnjih smernic in konkretnih ukrepov za revitalizacijo območij opuščene dediščine in dediščine s trenutno neustrezno rabo.

Konferenca je namenjena nadaljnjemu povezovanju članov Kulturnih poti Sveta Evrope v Sloveniji in ostalih predstavnikov različnih tematskih poti v Sloveniji. Hkrati pa želimo s prispevki razširiti znanstveno razpravo o vlogi upravljanja kulturnih in tematskih poti pri ohranjanju in ponovni rabi predvsem opuščene nepremične kulturne dediščine v Sloveniji. Dobrodošle so tako vse vsebine, ki kakorkoli analizirajo presečišče upravljanja poti z ohranjanjem nepremične kulturne dediščine.

Povzetek prispevka (do 300 besed s presledki) pošljite na maja.turnsek@um.si do 20. 1. 2024.

Znanstveni odbor konference:

dr. Maja Turnšek, Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru
dr. Sonja Ifko, Fakulteta za arhitekturo Univerze v Ljubljani
dr. Matija Črešnar, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani
dr. Jasna Fakin Bavec, ZRC SAZU
dr. Anja Mlakar, Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru

Časovnica:

Oddaja povzetka: 20. 1. 2024
Informacija o izboru: 25. 1. 2024
Končen program dogodka: 1. 2. 2024
Organizacija konference: 13. 2. 2024

Lokacija:

Konferenca bo vsaj deloma potekala v Ljubljani v prostorih Poti pisateljic: Vila Zlatica, Cesta 27. aprila 47. Po potrebi pa se bo program razširil tudi na drugo lokacijo v Ljubljani, kar je odvisno od števila prijavljenih.

Projekt Dediščina za vključujočo trajnostno preobrazbo – HEI-TRANSFORM vodi izr. prof. dr. Sonja Ifko, Fakulteta za arhitekturo Univerze v Ljubljani in povezuje raziskovalce iz kar desetih raziskovalnih institucij v Sloveniji. Ta temeljni veliki projekt financira Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS), št. projekta J7-4641.

• 6. Dec 2023