Univerzitetna knjižnica Maribor organizira testni dostop do novih informacijskih virov in orodij

Univerzitetna knjižnica Maribor organizira testni dostop do informacijskih virov in orodij, ki jih ponujata podjetji EBSCO in Walter De Gruyter.

E-book library concept with laptop computer and books

Nursing Reference Cente Plus ni običajna podatkovna zbirka, temveč celovito referenčno orodje, namenjeno zagotavljanju ustreznih kliničnih virov medicinskim sestram neposredno na mestu oskrbe. Referenčno orodje je namenjeno izobraževanju medicinskih sester o z dokazi podprti medicini in najboljših praksah zdravstvene nege. Vsebuje informacije o boleznih, informacije o zdravilih, module nadaljnjega izobraževanja, vsebine o veščinah in kontrolne sezname kompetenc, pa tudi videoposnetke in slike ter načrte zdravstvene nege. Omogoča tudi povezljivost z e-knjigami in mobilno aplikacijo.

Testiranje traja do 15. maja 2023, omogočen je tudi oddaljen dostop (npr. od doma).

Linguistic Minorities in Europe Online je nov recenzirani referenčni vir o jezikovnih manjšinah v Evropi, ki zagotavlja izčrpno dokumentacijo o avtohtonih in priseljenskih jezikovnih manjšinah v evropskem prostoru. Vsebuje različne vsebine – standardizirane pregledne članke, poglobljene raziskovalne članke, večpredstavnostna gradiva in primarne vire.

Testiranje traja do 30. aprila 2023, omogočen je tudi oddaljen dostop (npr. od doma).

Vstopne povezave vseh trenutnih testnih dostopov do e-virov najdete na spletni strani UKM.

• 21. Mar 2023