VSE NOVICE

• 9. Apr 2024

Slovesnost ob 18. obletnici ustanovitve Fakultete za naravoslovje in matematiko

Letos mineva 18 let od uveljavitve Odloka Državnega zbora o preoblikovanju Univerze v Mariboru, ki je omogočil ustanovitev Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru.

Dan-FNM-2024-33

V okviru slovesnosti so izpostavili uspehe zaposlenih in se zahvalili vsem, ki so pripomogli k uspešnemu delovanju in razvoju fakultete ter razvoju naravoslovja in matematike nasploh.

V petek, 5. 4. 2024, so na slovesnosti spregovorili:

• v imenu vodstva Univerze v Mariboru se je slavnostnega dogodka udeležila prorektorica za študijsko dejavnost Univerze v Mariboru, prof. dr. Mihaela Koletnik,
  • slavnostni govornik zasl. prof. dr. Joso Vukman in
  • v. d. dekana prof. dr. Iztok Banič.

Slovesnost je popestrila glasbena točka mlade pevke Klare Blažević.

Na slovesnosti so bila podeljena priznanja zaposlenim ter zahvalne listine za dobro sodelovanje s fakulteto, in sicer so podelili naslednja priznanja:

• priznanje za izjemne dosežke na znanstvenoraziskovalnem področju je prejel doc. dr. Rene Markovič,
  • priznanje za izjemne dosežke na izobraževalnem področju je prejela izr. prof. dr. Sonja Škornik,
  • priznanje strokovnim sodelavcem za izjemne dosežke pri razvoju strokovnega področja je prejel Andrej Nemec,
  • zahvalno listino za uspešno sodelovanje s Fakulteto za naravoslovje in matematiko je prejelo podjetje Stroka, d. o. o.

• 9. Apr 2024