Preskoči na vsebino
Loader

MEDIJSKO SREDIŠČE

Senatorji potrdili evalvacijska poročila članic Univerze v Mariboru

Na Univerzi v Mariboru je potekala 2. redna seje Senata Univerze v Mariboru, na kateri so senatorji potrdili predloge za podelitev častnih naslovov, priznanj in nagrad, ki jih podeljuje Univerza v Mariboru za dosežke svojim zaposlenim, študentom in drugim, ki so kakor koli pripomogli k uspehom in ugledu univerze. Nagrade in priznanja bodo podeljena na slovesnosti ob dnevu univerze in rektorjevem dnevu.

Stavb_rektorat_19

Senat je podal soglasje k vlogi za akreditacijo novega študijskega programa 3. stopnje Anglistične študije Filozofske fakultete. Predlagani doktorski študijski program predstavlja osrednjo izbiro za nadaljevanje študija in raziskovalnega dela na področjih angleškega jezika, književnosti v angleščini in didaktike angleščine. Z raznolikim naborom izbirnih predmetov ponuja kandidatom možnosti tako strokovnega napredovanja kot kakovostnega mentorstva na študijski oz. znanstvenoraziskovalni poti. Potrjena vloga bo posredovana v nadaljnjo obravnavo Nacionalni agenciji RS za kakovost v visokem šolstvu.

Z namenom stalnega spremljanja kakovosti knjižnične dejavnosti kot ene temeljnih podpornih dejavnosti na univerzi, omogočanja nacionalne in mednarodne primerljivosti ter ozaveščanjem o razkoraku med pričakovanim in doseženim stanjem je senat sprejel spremembe kazalnikov kakovosti za spremljanje knjižnične dejavnosti, ki bodo nadomestili sprejete kazalnike iz leta 2017 in tako postali sestavni del letnih poročil o delu in samoevalvacijskih poročil članic univerze in UM kot celote.

Senatorke in senatorji so potrdili končno poročilo o izvedbi notranje programske evalvacije izbranih študijskih programov Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo in akcijski načrt korektivnih ukrepov za uresničevanje izpostavljenih priložnosti za izboljšanje. Evalvacijska komisija ni zaznala večjih pomanjkljivosti ali neskladnosti, kot priložnost za izboljšanje je med drugim poudarila potrebo po večji povezanosti med posameznimi študijskimi programi oz. strokami, kot prednost pa je izpostavila visoko stopnjo zaposljivosti diplomantov.

Sprejeli so tudi končno poročilo o izvedbi samoevalvacije članic in drugih članic Univerze v Mariboru za študijsko leto 2021/2022. Vzpostavljanje sistema vodenja kakovosti predstavlja namreč izjemno pomembno področje tako na institucionalnem kot tudi na nacionalni ravni, v slovenskem visokošolskem prostoru so samoevalvacije tako že dobri dve desetletji osnova za sprejemanje odločitev glede nadaljnjega razvoja visokošolske dejavnosti. Na UM imamo vzpostavljen sistem vodenja kakovosti kot sestavni del načrtovanja sprememb ter razvijanja in posodabljanja tako univerze kot tudi njenih članic in drugih članic. Kljub doseženim uspehom se na UM zavedamo, da je zagotavljanje kakovosti na univerzi nujen proces, ki jo nenehno krepi in jo kot tako postavlja ob bok razvitim evropskim in svetovnim univerzam.

V smeri prepoznavanja in spodbujanja razvoja odličnosti zaposlenih na pedagoškem področju je senat sprejel pravilnik o podelitvi nagrad Univerze v Mariboru za pedagoško odličnost. Izhodišča za pripravo pravilnika temeljijo na izkušnjah tujih visokošolskih institucij, ki skrbijo za prepoznavanje in spodbujanje razvoja odličnosti svojih zaposlenih na pedagoškem področju.

V nadaljevanju so senatorji potrdili spremembe študijskih programov, potrdili doktorsko temo in podali soglasja za izvolitev v nazive visokošolskih učiteljev in sodelavcev ter izvedli volitve rednih profesorjev.


Oznake


Kategorije

Datum

  • 5. Jul 2023

Deli z drugimi

Več novic

Zapri