Raziskovalni zajtrk: Priprava institucionalne samoevalvacije znanstvenoraziskovalne dejavnosti

Na Univerzi v Mariboru smo, 19. aprila 2024, izvedli delavnico in obenem raziskovalni zajtrk z naslovom »Priprava institucionalne samoevalvacije znanstvenoraziskovalne dejavnosti na Univerzi v Mariboru«.

20240419_095252

Po pozdravnem nagovoru ter uvodni predstavitvi je prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost Univerze v Mariboru, prof. dr. Dean Korošak, napovedal gosta iz Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske, ki sta predstavila Research Exellence Framework (REF) – sistem za evalvacijo raziskovanja v Veliki Britaniji.

Tuja profesorja, ki sta v preteklosti delovala kot člana različnih odborov REF, sta izvedla predavanji z naslovom:

• Prof Dr Roger Watson: Ocenjevanje individualne raziskovalne uspešnosti raziskovalcev.
  • Prof Dr Hugh McKenna: Predstavitev sistemov evalviranja raziskovalne dejavnosti v Združenem kraljestvu, na Švedskem, v Španiji, v Franciji, na Poljskem in drugje.
  • Delovanje v mreži CoARA (Coalition for Advancing Research Assessment).

Sledila je razprava o načelih in pristopih pri pripravi samoevalvacije in evalvacije znanstvenoraziskvoalnega dela na UM.

Tudi tokratni raziskovalni zajtrk je bil dobro obiskan. Ponovno ugotavljamo, da so takšne razprave dobrodošle, zato vljudno vabljeni tudi na prihodnje raziskovalne zajtrke.