Program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami

Kaj nas vodi k uspehu? Kako športno prenesti poraze? O vedno aktualnih vseživljenjskih vprašanjih bomo 18. oktobra 2022 ob 11. uri v Univerzitetni knjižnici Maribor imeli priložnost prisluhniti slovenskim vrhunskim športnikom v okviru pilotnega projekta, v katerem se Študentski domovi Maribor in Univerzitetna knjižnica Maribor povezujejo z Mariborsko knjižnico.

športjamoinberimo2

Program #športajmoinberimo je nacionalni medresorski program za spodbujanje branja med mladimi športniki in športnicami. Pilotno so ga začeli razvijati leta 2019 v Mariborski knjižnici, in sicer v okviru pogovorov med vrhunskimi in mladimi športniki. Program poteka pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije, vodi pa ga Center za spodbujanje bralne pismenosti, ki je v teh dveh letih organiziral že kar nekaj dogodkov v večjih slovenskih mestih.

V Nacionalni strategiji za razvoj bralne pismenosti za obdobje 2019-2030 je zapisano: »Bralna pismenost se kot zmožnost in družbena praksa vse življenje razvija v različnih okoliščinah in na različnih področjih ter prežema vse človekove dejavnosti.«

Za dobro knjigo je vedno čas kljub množici študijske literature. In naj šport postane del našega vsakdana kljub množici drugih aktivnosti. Zato »športajmoinberimo« skupaj.

#ŠPORTAJMOINBERIMO