Predstavitev raziskovalnih dosežkov Univerze v Mariboru v časniku Delo

Na Univerzi v Mariboru se zavedamo pomembnosti približevanja znanosti in raziskovalnih dosežkov širši javnosti ter pomena krepitve zaupanja v znanost. Vrhunsko znanje naših raziskovalk in raziskovalcev predstavlja velik potencial, ne le za našo univerzo, temveč tudi za družbo, v katero s prenosom znanja vrača dognanja za izzive prihodnosti.

Delo_znanostz

V nadaljevanju vam predstavljamo objavi o raziskovalnih dosežkih dveh naših raziskovalcev v rubriki Znanost časnika Delo:

Raziskave celic, ključnih za inzulin: Izr. prof. dr. Andraž Stožer, vodja Inštituta za fiziologijo Medicinske fakultete Univerze v Mariboru,

Tehnologija za materiale prihodnosti: Izr. prof. dr. Matjaž Finšgar, vodja Laboratorija za analizno kemijo in industrijsko analizo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Mariboru.

Vabljeni tudi k branju prispevka Najsodobnejša oprema na voljo vsem, v katerem rektor prof. dr. Zdravko Kačič govori o pomenu odprte znanosti, katera skozi združevanje vseh znanstvenih disciplin, vidikov razvoja ključnih stebrov odprtega znanstvenega znanja, znanstvene komunikacije in vključevanja družbenih deležnikov, omogoča uspešnejše obravnavanje kompleksnih problemov sodobne družbe.