VSE NOVICE

• 6. Nov 2023

Odprtje razstave, ki je nastala v sodelovanju z Univerzo v Reki

V petek, 27.10. 2023, so v okviru praznovanja dneva fakulteta na Pedagoški fakulteti Univerze v Reki odprli razstavo likovnih del študentov študijskega programa Razredni pouk, ki so v okviru izbirnega predmeta v študijskem letu 2022-23 ustvarili likovna dela na temo igre črt.

IMG-20231031-WA0007

Po razstavi v Malem razstavišču Pedagoške fakultete, so izbor likovnih del prenesli v razstavišče na Pedagoški fakulteti Univerze v Reki.

Mentorji študentom so bili prof. dr. Matjaž Duh, izr. prof. dr. Jerneja Herzog in mag. Katja Kozjek Varl.

Grez za prvo tovrstno mednarodno sodelovanje med univerzama z namenom spodbujanja sodelovanja ne le na znanstvenem področju med profesorji ampak tudi za spodbujanje in izmenjavo različnih pedagoških in ustvarjalnih pristopov pri pedagoškem delu, pri delu s študenti. Na ta način se izmenjujejo ideje, drugačni pristopi in krepi sodelovanje. Na razstavi so predstavljena večinoma skupinska ali skupna dela zato nismo izpostavljali posameznih študentov, so pa zajeti vsi študenti, ki so v lanskem letu obiskovali izbirni predmet Likovna kultura.

V prihodnje se bomo trudili poglobiti sodelovanje tudi na način, da organiziramo razstavo likovnih del študentov Pedagoške fakultete Univerze v Reki pri nas.

• 6. Nov 2023