Nagrade najboljšim na Fakulteti za turizem

Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru je v ponedeljek, 18. 12. 2023, obeležila dan Fakultete in podelila nagrade najboljšim v minulem študijskem letu.

IMG_2519

Fakulteta za turizem Univerze v Mariboru je v ponedeljek, 18. 12. 2023, praznovala 14. obletnico svojega obstoja. Dan fakultete vsako leto obeležijo s prireditvijo, kjer podelijo priznanja in nagrade najboljšim študentom, diplomantu in pedagogu minulega študijskega leta.

Prejemniki letošnjih priznanj za najboljše študente v študijskem letu 2022/23 so :

• Saša Črpič, Stanislava Kolesnikova in Klara Otič, študentke visokošolskega strokovnega študijskega programa Sodobne turistične prakse oz. Contemporary tourism practices;
  • Vedad Abdagić in Dimitar Jovanovski, študenta univerzitetnega študijskega programa Turizem: sodelovanje in razvoj ter
  • Patricija Zorič, ki študira na magistrskem študijskem programu Turistične destinacije in doživetja.

Letošnja prejemnica zelenega kompasa, nagrade za najboljšega diplomanta za leto 2022, je postala diplomantka Lara Praznik.

Najboljša pedagoginja v študijskem letu 2022/23 je, po oceni študentov in Študentskega sveta Fakultete za turizem, postala asist. dr. Jerneja Šavrič.

Navzoče je, prvič ob dnevu fakultete, nagovorila letos izvoljena nova dekanica, izr. prof. dr. Marjetka Rangus. Izrazila je ponos ob številnih raziskovalnih dosežkih, sodelovanju z okoljem, z izstopajočimi nagrajenimi študenti, ob zadovoljstvu študentov s študijem na Fakulteti, z nadpovprečnimi ocenami pedagoškega dela ter prizadevnim delom vseh sodelavcev.

Dogodek, ki sta ga povezovala lekt. Hana Kuhar in doc. dr. Tomi Špindler, sta s svojim petjem popestrila tudi študentka Sanjana Naushad ter video pregled dogajanja in dosežkov minulega študijskega leta, ki jih res ni bilo malo. Tako na Fakulteti za turizem z zadovoljstvom zaključujejo leto in se veselijo izzivov, ki jih prinaša prihajajoče.

• 20. Dec 2023