Preskoči na vsebino
Loader

MEDIJSKO SREDIŠČE

Na Ekonomsko-poslovni fakulteti UM se je zaključila 2. mednarodna poletna šola »Sustainability in International Business«

Ekonomsko-poslovna fakulteta je med 8. in 16. septembrom izvedla 2. mednarodno poletno šolo »Sustainability in international business«. Poletne šole se je udeležilo 30 študentov različnih študijskih programov in stopenj študija iz osmih držav.

1

Videokonferenčnemu delu poletne šole 8. septembra, ki je obsegalo interaktivno predavanje o pomenu trajnosti in področjih njene implementacije v mednarodnem poslovanju ter predstavitve primerov dobrih praks trajnosti v mednarodnih podjetjih, je 11. septembra sledil 6-dnevni sklop predavanj, učnih delavnic, študijskih obiskov in družabnih dogodkov. Na predavanjih in učnih delavnicah so se študenti izobraževali o zunanjih in notranjih dejavnikih vključevanja trajnosti v poslovne modele, koristih tovrstnega vključevanja za podjetja, družbeno in naravno okolje, kazalnikih in pristopih k merjenju implementacije trajnosti v poslovne aktivnosti podjetij, globalnih in regionalnih pobudah ter mehanizmih za podporo implementaciji trajnosti v poslovanju, s poudarkom na mehanizmih Evropske unije, vključno z ESG standardi poročanja ter predvidenimi učinki, izzivi in pristopi k obvladovanju izzivov tovrstnega poročanja.

V okviru vabljenih predavanj gostov iz prakse so študenti spoznavali načine implementacije trajnosti v poslovne modele mednarodnih podjetij iz več proizvodnih in storitvenih dejavnosti različnih gospodarskih panog. Na poletni šoli je s svojimi predstavitvami dobrih praks sodelovalo 14 podjetij: Elan d.o.o., Roto skupina d.o.o, Hofer trgovina d.o.o., Steklarna Hrastnik d.o.o., Lumar inženiring d.o.o., General Logistics Systems (GLS) Slovenia d.o.o., Abena Group Denmark, Adria Mobil d.o.o., TÜV Austria servis d.o.o., Lidl Slovenija d.o.o. k.d., Alples d.d., Sava Re d.d., Vinakoper d.o.o. in Luka Koper. 16 predstavnikov podjetij je študentom predstavilo strateške in operativne vidike vključevanja trajnosti v njihove mednarodne oskrbne verige in verige ustvarjanja vrednosti. Študenti so v predavanjih in komunikaciji s predstavniki podjetij spoznavali načine, podporne mehanizme, pristope k merjenju ter prednosti in izzive vključevanja trajnosti v poslovne modele podjetij ter možnosti za sodelovanje študentov s podjetji pri pripravi zaključnih del in s študentskimi praksami. Mednarodno poletno šolo je spremljal pester program družabnih dogodkov v organizaciji UM in EPF. Poletna šola se je zaključila s podelitvijo potrdil o udeležbi, s katerimi so bile študentom priznane 3 ECTS. 


Oznake


Več novic

Zapri