Kristjan Čeh postavil nov slovenski rekord ter prvi izid sezone na svetu

Triindvajsetletni Kristjan Čeh, študent Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru,  je bil v Birminghamu razred zase.

Discus

Na atletski diamantni ligi v Birminghamu je v metu diska z 71,27 metra izboljšal slovenski rekord in dosegel izid sezone na svetu ter je sedaj deseti na lestvici vseh časov. Ob tem je podrl še rekord mitingov diamantne lige in  rekord mitinga v Birminghamu.

Noro je bilo, nisem si mogel predstavljati tako dobrega meta. Čutil sem ga že ob izmetu, a le da bo dober. Ko pa sem videl na zaslonu daljavo, najprej nisem mogel verjeti. Sledilo je navdušenje, vsi tekmeci so mi čestitali. Bili so presenečeni, kot sem bil tudi sam.Kristjan Čeh

Študentu Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru iskrene čestitke za izjemen uspeh v atletiki!