VSE NOVICE

• 12. Apr 2024

Karierni teden na Univerzi v Mariboru: velik uspeh!

Karierni teden, ki je del letnega dogajanja 11. karierne tržnice Univerze v Mariboru, je potekal med 8. in 12. aprilom 2024 in je pritegnil veliko zanimanja. 14 dogodkov, ki so se odvijali na različnih fakultetah UM, je obiskalo skoraj 400 študentov in diplomantov Univerze v Mariboru, dijakov ter ostalih mladih iskalcev zaposlitve.

PXL_20240411_092448377.MP

Raznolike delavnice so mladim ponudile vpogled v pomembne teme, kot so skrb za duševno zdravje, finančna pismenost, tehnike hitrega branja in razumevanje ključnih kompetenc za različna poklicna področja ipd. Posebej priljubljene so bile teme, povezane z uporabo družbenih omrežij za doseganje kariernih ciljev, s poudarkom na pomembnosti kritičnega pristopa do objavljenih vsebin.

Matej Kosi, vodja Kariernega centra UM, je izrazil zadovoljstvo z novim konceptom letošnje tržnice.

Vesel sem, da smo se s soorganizatorjem Zavodom RS za zaposlovanje OS Maribor in OS Ptuj letos odločili za nekoliko drugačen pristop. Z razpršitvijo dogodkov neposredno na fakultete smo želeli omogočiti boljši dostop do ključnih informacij in veščin, ki bodo študentom in mladim koristile na njihovi karierni poti. Iskrena zahvala gre vsem predavateljem in organizacijam, ki so s svojim sodelovanjem prispevali k izjemnemu uspehu tega tedna.Matej Kosi, vodja Kariernega centra UM

Medtem ko se oziramo nazaj na uspešno izvedene dogodke, z velikim veseljem pričakujemo zaključni TOP dogodek, ki se bo odvil 17. aprila 2024 v Hotelu Maribor.

Dogodek bodo otvorili ob 11. uri s Kariernim dialogom, ki bo združil strokovnjake iz različnih področij. Na okrogli mizi z naslovom: “KAKO UMETNA INTELIGENCA (UI) VPLIVA NA NAŠA DELOVNA MESTA?”, bodo strokovnjaki dr. Domen Mongus, dr. Valentina Franca, Špela Poklukar, Klemen Geršak in prof. dr. Dean Korošak, razpravljali o tem, kako bo UI spremenila naše delo v prihodnosti in kakšne možnosti nam ponuja že danes. Dogodek bo moderirala Petra Hercog. Zaradi omejenega števila mest vabimo vse zainteresirane, da se čim prej prijavijo.

Sledil bo Karierni brunch kjer bodo udeleženci imeli priložnost v neformalnem vzdušju spoznati potencialne delodajalce, njihova pričakovanja, izraziti svoja pričakovanja in preveriti možnosti sodelovanja. Med delodajalci, ki sodelujejo, so Paloma d.d., Lek d.d., Jasna Chalet Resort d.o.o., Supina HSE, Sky Labs d.o.o. in druga ugledna podjetja in organizacije..

Karierni center Univerze v Mariboru in Zavod RS za zaposlovanje OS Maribor in Ptuj se iskreno zahvaljujeta vsem sodelujočim in udeležencem za uspešno izveden teden ter vabita na zaključni dogodek.

Vljudno vabljeni!

• 12. Apr 2024