VSE NOVICE

• 21. Dec 2023

Izid nove številke Revije za aktualna ekonomska in poslovna vprašanja Naše Gospodarstvo/Our Economy (69-4-2023)

Na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru je izšla četrta številka 69. letnika Revije za aktualna ekonomska in poslovna vprašanja Naše gospodarstvo/Our Economy s šestimi članki.

naše gospodarstvo revija

Avtorji prvega članka z vektorsko avtoregresijsko analizo proučujejo povezavo med cenami nafte po terminskih pogodbah in cenami delnic evropskih podjetij za obnovljive vire energije. V drugem članku avtorica razvije lestvico za ocenjevanje inovacijske uspešnosti trajnostnih praks na področju upravljanja porabe pitne vode v proizvodnem sektorju. Avtorice tretjega članka proučujejo dejavnike, ki v malih in velikih podjetjih vplivajo na prehod na agilni pristop, organizacijsko kulturo, podprto z umetno inteligenco ter na zmanjšanje delovne obremenitve in povečanje učinkovitosti z umetno inteligenco. V četrtem članku avtorici proučujeta učinke liberalne migracijske politike na plače in dohodke rezidentov in migrantov v 21 državah, s poudarkom na Slovaški in Nemčiji. Avtorici petega članka na primeru Hrvaške proučujeta vpliv stopnje izobrazbe porabnikov na njihov odnos do recikliranja in varstva naravnega okolja. Avtorica šestega članka z uporabo podatkov GEM primerjalno analizira Indijo in Slovenijo z vidika vpliva podjetniškega dela zaposlenih na njihovo namero, da postanejo samostojni podjetniki.

Celotna besedila člankov so dostopna na spletni povezavi revije.

• 21. Dec 2023