VSE NOVICE

• 2. Okt 2023

Izid nove številke Revije za aktualna ekonomska in poslovna vprašanja Naše Gospodarstvo/Our Economy (69-3-2023)

Na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru je tretja številka 69. letnika Revije za aktualna ekonomska in poslovna vprašanja Naše gospodarstvo/Our Economy s šestimi članki.

naše gospodarstvo revija

Avtorice prvega članka na vzorcu več kot 4000 malih in srednje velikih podjetij na Hrvaškem raziskujejo odnos med rastjo prodaje in plačilno nesposobnostjo podjetja. V drugem članku avtorica z metodo analize ovojnice podatkov na primeru 40 evropskih držav ocenjuje učinkovitost visokega šolstva pri doseganju ciljev trajnostnega razvoja. Avtorice tretjega članka z modeli panelnih podatkov raziskujejo vpliv dolžniškega financiranja na vrednost podjetja na primeru severno makedonskih podjetij, ki kotirajo na makedonski borzi vrednostnih papirjev. V četrtem članku avtorji na primeru Srbije raziskujejo vlogo nakazil iz tujine pri financiranju primanjkljaja tekočega računa plačilne bilance. Avtor petega članka na primeru anketirancev iz Hrvaške proučuje vpliv senzoričnega trženja na zaznavanje blagovne znamke. V šestem članku avtorji raziskujejo vplive vojne v Ukrajini na ekonomske in psihološke vidike potovanj ukrajinskih turistov.

Celotna besedila člankov so dostopna na spletni povezavi revije.

• 2. Okt 2023