VSE NOVICE

• 20. Apr 2023

Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo obiskal veleposlanik Kraljevine Nizozemske v Sloveniji

Dekan fakultete prof. dr. Zdravko Kravanja je 18. 4. 2023 s sodelavci na delovni obisk sprejel veleposlanika Kraljevine Nizozemske v Republiki Sloveniji Johana O. Verbooma.

20230418_144408

Veleposlaniku je bila predstavljena zgodovina fakultete in njeni dosežki, prav tako si je ogledal novo raziskovalno opremo, pridobljeno v okviru projekta RIUM.

Tema pogovora je bilo sodelovanje nizozemske delegacije na mednarodni konferenci Tehnologije in poslovni modeli za krožno gospodarstvo (TBMCE), ki jo UM FKKT organizira v sodelovanju s SRIP-Krožno gospodarstvo, s katerim upravlja Štajerska gospodarska zbornica. Naslovljeno je bilo tudi sodelovanje med akademiki iz Nizozemske in Univerze v Mariboru na področju izobraževanja in raziskovanja.

Na fotografiji so od leve proti desni zadaj: prof. dr. Zoran Novak, prof. dr. Matjaž Finšgar, veleposlanik Kraljevine Nizozemske v Sloveniji Johan Verboom, prof. dr. Zdravko Kravanja, prof. dr. Željko Knez; spredaj: prof. dr. Zorka Novak Pintarič, Sanja Potrč, Nina Meglič (ŠGZ), Mojca Pinterič (predstavnica nizozemskega veleposlaništva).

• 20. Apr 2023