Fakulteta za strojništvo kot nosilka projekta LIFA-REC izbrana za financiranje projekta iz Norveškega finančnega mehanizma 2014-2021

Služba Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je v vlogi nosilca programa za blaženje podnebnih sprememb in prilagajanje nanje v Uradnem listu RS (74/2021, z dne 14. 5. 2021) objavila javni razpis za sofinanciranje projektov v okviru programa blaženje podnebnih sprememb in prilagajanje nanje, ki se financira iz sredstev Norveškega finančnega mehanizma 2014–2021 in pripadajoče slovenske udeležbe.

Banner

Fakulteta za strojništvo, Univerze v Mariboru je skupaj s partnerji: UKC Maribor, IMT Ljubljana, FTPO Slovenj Gradec, Surovina d.o.o. Maribor, Zlatarna Celje d.o.o., Plastika Skaza d.o.o. pristopila k prijavi projekta z naslovom Recikliranje hitrih antigenskih LFIA testov (COVID-19) (akronim: LFIA-REC). Projekt je bil izbran v financiranje dne 12.9.2022, višina dodeljenih sredstev znaša največ do 674.873,85 €.

Glavni cilj projekta je zbiranje in obdelava uporabljenih hitrih antigenskih LFIA testov (COVID-19) ter vzpostavitev modela za njihovo obdelavo z namenom ponovne uporabe za različne namene. Projektna vsebina sledi dolgoročnemu cilju akcijskega načrta EU za krožno gospodarstvo, ki vključuje zmanjšanje odlaganja odpadkov na odlagališčih in povečanje ponovne uporabe in recikliranje odpadkov.

Projekt se financira iz sredstev Norveškega finančnega mehanizma 2014–2021 in pripadajoče slovenske udeležbe.