Fakulteta za logistiko glavna koordinatorica CEEPUS mreže

Fakulteta za logistiko je postala glavna koordinatorica CEEPUS mreže z naslovom »Tourism and Agriculture Sustainanable Alliances - #TASA network«, ki je bila v pestri konkurenci več kot 100 mrež ocenjena kot najboljša nova mreža za naslednje študijsko leto v celotnem CEEPUS programu.

MicrosoftTeams-image-122

Mrežo tvori 29 partnerskih institucij iz vseh 16 CEEPUS držav, s čimer se je mednarodno sodelovanje Fakultete za logistiko ter število partnerskih institucij za daljše in krajše študentske mobilnosti in mobilnosti osebja, močno okrepilo. Glavna tematska področja mreže so: zelena logistika in upravljanje kratkih dobavnih verig, digitalne tehnologije in razvoj vrednosti, zelene poslovne praske in socialno podjetništvo, razvoj turizma na podeželju v trajnostnem kontekstu kontrasta med urbanim in ruralnim ter dobro počutje, trajnosti življenjskih slog in lokalna pridelava in konzumiranje hrane. Koordinator mreže je doc. ddr. Lazar Pavić, raziskovalec v Laboratoriju za upravljanje v logistiki in oskrbovalnih verigah.

Na uvodnem sestanku vseh partnerjev, ki je potekal 19. aprila 2023 preko MS Teams, so partnerji naredili temelje prihodnjega sodelovanja in  podroben načrt dejavnosti za naslednje študijsko leto. Poleg rednih izmenjav študentov in osebja, čakajo jih še ekskurzije, poletne šole in koordinacijski sestanki.