VSE NOVICE

• 17. Maj 2022

Senatorji potrdili pravilnik o upravičenosti financiranja mladih raziskovalcev

Na današnji izredni seji Senata Univerze v Mariboru so senatorji sprejeli Pravilnik o upravičenosti financiranja mladih raziskovalcev in postopkih za izbiro mentorjev in mladih raziskovalcev.

Stavb_rektorat_19

V začetku leta je v veljavo stopil Zakon o znanstvenoraziskovalni in inovacijski dejavnosti (v nadaljevanju: ZZrID), ki ureja znanstvenoraziskovalni in inovacijski sistem, ki se delno ali v celoti financira iz državnega proračuna in drugih virov (iz evropskih programov in skladov, lokalnih skupnosti in gospodarstva), ter določa organiziranost znanstvenoraziskovalnega in inoacijskega sistema, znanstvenoraziskovalno dejavnost ter financiranje, organiziranost, izvajanje in nadzor znanstvenoraziskovalne dejavnosti. Ker je z dnem uveljavitve ZZrID prenehal med drugim veljati tudi Pravilnik o postopkih (so)financiranja in ocenjevanja ter spremljanju izvajanja raziskovalne dejavnosti, ki je urejal med drugim usposabljanje in financiranje mladih raziskovalcev ter dodelitev mentorskih mest raziskovalnim programom, je ureditev zadevnih vprašanj prešla v pristojnosti t. i. prejemnikov stabilnega financiranja, med katere sodi tudi Univerza v Mariboru kot javna raziskovalna organizacija.

V ta namen je bil na Univerzi v Mariboru oblikovan osnutek Pravilnika o upravičenosti financiranja mladih raziskovalcev in postopkih za izbiro mentorjev in mladih raziskovalcev.

Pravilnik je bil dan v javno obravnavo in v mnenje reprezentativnim sindikatom Univerze v Mariboru ter v potrditev Senatu UM ter Upravnemu odboru UM.

• 17. Maj 2022