Robot Frida z Atheno na Hannovrskem sejmu

V sklopu aktivnosti Evropske univerze ATHENA, katere članica je tudi Univerza v Mariboru, se je delegacija Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (Izidor Mlakar in Valentino Šafran) udeležila največjega industrijskega sejma v Evropi – Hannovrskega sejma.

MicrosoftTeams-image (4)

Na sejmu so predstavili inovativno nadgradnjo robota Pepper z imenom Frida, ki omogoča napredno interakcijo z ljudmi. Frida je tako z obiskovalci govorila o FERI, Atheni in projektu HoSmartAI, v sklopu katerega je potekala nadgradnja robota.

ATHENA se je predstavljala v sklopu razstavnega prostora dežele Severno Porenje-Vestfalija, nemške zvezne dežele, v kateri se nahaja Siegen (ena izmed članic ATHENA). Skupaj z Université d’Orléans, Politécnico do Porto in Univerzo v Mariboru so podjetjem z vsega sveta predstavili ponudbo za industrijo in prednostne raziskovalne naloge.