VSE NOVICE

• 31. Maj 2022

UM koordinira projekt evropskega partnerstva za sodelovanje v poklicnem in strokovnem izobraževanju

Cilj projekta je identifikacija inovativnih učnih metod, ki spodbujajo kompetence in veščine, razvoj spretnosti in inovacijskih dejavnosti za trenerje poklicnega izobraževanja in usposabljanja v eko-podjetniškem sektorju ter za podjetnike, potencialne podjetnike, brezposelne in novoustanovljena podjetja.

World environment day with global community teamwork, Group of v

Podjetniki so pomemben steber gospodarstva EU in nujno jim je zagotoviti spretnosti in znanja, ki jih potrebujejo za uspeh; B-ECO jih bo opremil s pomembnimi kompetencami, veščinami in orodji kot tudi z možnostjo, da postanejo inovativni in izstopajo na trgu.

Projektni partnerji bodo s svojimi bogatimi izkušnjami prispevali k iskanju najboljših primerov praks, izkušenj in prihodnjih priložnosti. V okviru projekta bomo razvili strukturo inovativnega usposabljanja, osredotočenega na ekološko podjetništvo, inovacije in upravljanje v eko podjetjih, ter inovativno platformo za e-izobraževanje, usmerjeno v ustvarjanje prostora skupnega znanja in izmenjave izkušenj med uporabniki usposabljanja.

Inovativni tečaj usposabljanja bo zasnovan na način, da ga bodo izvajali trenerji, ter neodvisno kot spletni tečaj, ki bo omogočil doseg večjega števila uporabnikov. Partnerstvo B-ECO se bo osredotočilo na spodbujanje dostopa in učenja prek odprtih izobraževalnih virov (OER), podpiranje IKT na področju poklicnega izobraževanja in usposabljanja za izboljšanje in razširitev ponudbe kakovostnih učnih priložnosti, prilagojenih posameznim trenerjem, z vključitvijo inovativnih načinov izvajanja.

Glavni pričakovani rezultati so: razvoj strukture tečaja usposabljanja s področja eko podjetništva, priprava didaktičnega gradiva za učitelje poklicnega izobraževanja in usposabljanja, zbirka primerov dobrih praks »Greatest Hits«, razvoj spletne platforme za socialno eko-usposabljanje.

Projekt traja od 28. 2. 2022 do 27. 2. 2024. V konzorciju, ki ga vodi Univerza v Mariboru, sodelujejo: Lovila Limited iz Cipra, Stowarzyszenie Centrum Wspierania eduakcji i przedsiebiorczosci (CWEP) iz Poljske, Escola proffisional doalto Lima – cooperativa de interesse publico e responsabilidade limitada (EPRALIMA) iz Portugalske,  EUROTRAINING Educational Organization iz Grčije in Euphoria Net Srl iz Italije.

Prvi projektni sestanek v živo bo potekal 28. junija 2022 na Univerzi v Mariboru.

Kontakt: Karolina Bucka Kustec (karolina.bucka@um.si)

Projektna Facebook stran

Logotip