Prvo in drugo mesto študentov UM na Dnevih slovenske informatike 2022

Študent Fakultete za organizacijske vede Šemso Hrnjičić je s projektom Optimiziranje prometnega toka semaforiziranega križišča na Dnevih slovenske informatike zasedel prvo mesto, študenti Fakultete za elektrotehniko računalništvo in informatiko Martina Tivadar, Sara Petecin, Ivor Canjuga in Matko Zlatić pa so s projektom Trashure zasedli odlično drugo mesto.

Slika1

Ekipa Trashure (FERI)

Na natečaju konference Dnevi slovenske informatike za nagrado za najboljši študentski IKT projekt je sodelovalo 8 skupin (skupno 20 posameznikov). Pri natečaju je komisija v sestavi asist. Damjan Fujs (UL FRI, predsednik), doc. dr. Lili Nemec Zlatolas (UM FERI), Gašper Bizjak CEO (BPLANET d.o.o) in Niko Schlamberger (Slovensko društvo INFORMATIKA) upoštevala kriterije, kot so napredna uporaba različnih tehnologij, stanje izvedbe, potencialna zanimivost za trg in plan nadaljnjega razvoja, širša družbena koristnost projekta itd.

Vsi nagrajeni:

🥇 Šemso Hrnjičić (Fakulteta za organizacijske vede), projekt: Optimiziranje prometnega toka semaforiziranega križišča

🥈 Martina Tivadar, Sara Petecin, Ivor Canjuga, Matko Zlatić (Fakulteta za elektrotehniko računalništvo in informatiko), projekt: Trashure

🥉 Žan Žnidar (UL FKKT), projekt: Colony Counter

Zmagovalec Natečaja za najboljši IKT projekt

Vsem dobitnikom nagrad iskreno čestitamo. Prav tako pa iskreno čestitamo ostalim sodelujočim, ki so predstavili odlične ideje. Vljudno vabljeni k ogledu opisov projektov na spletni strani konference.

Ostali, več kot odlični projekti (vrstni red je naključen):

🏅 Pavel Nesterov (UM FOV), projekt: Eating Habits
🏅 Emilija Dunoska, Filip Djajkov, Tanja Grozdani (UM FERI), projekt: InstantGuardian
🏅 Anja Brelih, Tjaša Mlakar, Katjuša Jaklič (UL FRI, UL FE), projekt: Momentic
🏅 Matej Aleksov, Tim Rekelj, Andraž Adamič, Ambrož Klančar, Petar Petrović, Nemanja Raduljica (UL FRI, UL FE, UM FERI), projekt: Prskalnik
🏅 Aleksandar Ilievski (UM FERI), projekt: Zapiski

Študentom ob tej priložnosti iskreno čestitamo!