VSI DOGODKI

Medicinska fakulteta
    Senatna soba

Novinarska konferenca Inštituta za fiziologijo Medicinske fakultete UM

Inštitut za fiziologijo Medicinske fakultete Univerze v Mariboru v svetovnem merilu orje ledino na področju snemanja kalcijevih signalov v endokrinih celicah iz Langerhansovih otočkov trebušne slinavke in pri uporabi teorije kompleksnih mrež za njihovo analizo.

V decembrski številki revije Diabetes, ki je vodilna revija na področju raziskav o sladkorni bolezni in jo izdaja Ameriško združenje za sladkorno bolezen, je izšel članek, pri katerem sta prvi in vodilni avtor člana tega inštituta, znanstvena ilustracija, ki upodablja mrežni prikaz kalcijevih signalov človeškega otočka, pa je bila izbrana za naslovnico decembrske izdaje revije. Tiskovna konferenca bo namenjena kratki predstavitvi te izvrstne objave, pred tem pa bodo predstavljeni tudi nekateri drugi pomembni mejniki pri delu raziskovalcev z inštituta, ki so omogočili to in druge odlične objave, vse pa so podlaga za delo v prihodnje.

Vljudno vabljeni na novinarsko konferenco, na kateri bo predstavljen Inštitut za fiziologijo MF UM, prej omenjena objava ter drugi pomembni mejniki ter dosežki, ki so podlaga za delo inštituta v prihodnje. Novinarska konferenca bo v sredo, 14. decembra 2022, ob 13. uri, v Senatni sobi Medicinske fakultete Univerze v Mariboru, Taborska ulica 8, Maribor.

Program:

13:00    Uvodni pozdrav

13:15    Kratka predstavitev inštituta in razvoja dogodkov v zadnjih letih.

Izr. prof. dr. ANDRAŽ STOŽER

13:30    Predstavitev ključnih infrastrukturnih pridobitev v zadnjih 2 letih.

Doc. dr. JURIJ DOLENŠEK

13:45    Kratka predstavitev članka Cell Chem Biol (IF=9,0), sodelovanja z Düsseldorfom in povezanih objav (Nat Med 2015 (IF=87,2), PLoS Comput Biol 2021 (IF=4,8)).

Doc. dr. MAŠA SKELIN KLEMEN

14:00    Kratka predstavitev preglednega članka v Front Endocrinol 2022 (IF=5,6) in povezanih preteklih objav, predstavitev članka v Diabetes 2022 (IF=9,3).

Izr. prof. dr. MARKO GOSAK

14:15    Mednarodna sodelovanja, prihodnji projekti in drugi načrti za prihodnost. Dodatna vprašanja, kratki intervjuji, fotografiranje.

Izr. prof. dr. ANDRAŽ STOŽER in ostali člani ekipe.