VSI DOGODKI

• četrtek, 06. julija 2023
    KGZS Ljubljana

Kako povečati obseg ekološkega kmetovanja (novinarska konferenca)

Samo 11 odstotkov kmetijskih površin v Sloveniji je namenjenih ekološkemu kmetijstvu, kar je, po mnenju mnogih, občutno premalo. Organizacije, ki delujejo na tem področju, so se zato pod vodstvom KGZS prvič združile z namenom, da s skupnimi močmi povečajo njegov obseg.

Zakaj se tako malo kmetov odloči za ekološko kmetovanje in kje so rešitve, bo predstavljeno na novinarski konferenci, ki bo

v četrtek, 6. julija 2023, ob 11. uri v pritličju Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije (Gospodinjska ulica 6, 1000 Ljubljana).

Sodelovali bodo predstavniki organizacij (Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze Maribor, Zveza društev ekoloških kmetov Slovenije, Čebelarska zveza Slovenije in Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije), ki sodelujejo pri uresničevanju prej omenjenih ciljev.