V Lendavi simbolično položili temeljni kamen za center podobnih bioloških zdravil

Za namen zagotavljanja kadrov bo v sodelovanju z Univerzo v Mariboru vzpostavljen kompetenčni center, prizadevanja pa tečejo tudi v smeri vzpostavitve študija farmacije v Mariboru.

Robert_Ljoljo_-_govor_Lek_Lendava

V navzočnosti predsednika Vlade RS dr. Roberta Goloba, veleposlanice Švicarske konfederacije v Sloveniji Gabriele Schreier, ministra za gospodarstvo, turizem in šport Matjaža Hana, predsednika uprave Sandoza Richarda Saynorja ter predsednika uprave Leka Roberta Ljolja je simbolično stekla prva faza gradnje največje neposredne tuje naložbe v Sloveniji in ene najvišjih v slovenskem gospodarstvu doslej. Slavnostnega dogodka se je udeležil tudi rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič.

Visokotehnološki center za biofarmacevtsko proizvodnjo v Lendavi v vrednosti najmanj 400 milijonov dolarjev je strateškega pomena za nadaljnjo rast samostojnega Sandoza. Načrtujejo, da bodo v Lendavi vzpostavili najbolj učinkovito proizvodnjo učinkovin za biološka zdravila v Evropi, s čimer se bo še okrepila vloga Slovenije na tem hitro rastočem farmacevtskem področju. V regijo naj bi center prinesel okoli 300 novih zaposlitev.