VSE NOVICE

• 17. Apr 2024

Uspešno izveden posvet o implementaciji Smernic za razvoj mikrodokazil na članicah UM

Posvet, ki se je odvijal 16. aprila 2024 je bil priložnost za izmenjavo ključnih usmeritev na področju uvajanja mikrodokazil ter izkušenj pri izvajanju trenutnih pilotnih krajših izobraževanj.

ARIM

Na posvetu je bila poudarjena potreba po uporabi enotne terminologije in definicije mikrodokazil Univerze v Mariboru ter pomen izobraževanja, ki odgovarja na dejanske potrebe trga dela. Prisotne sta nagovorila rektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Zdravko Kačič in vodja NOO projekta Agilni razvoj izobraževanj in mikrodokazil, doc. dr. Boštjan Vlaovič, ki sta predstavila poslanstvo Univerze v Mariboru: izobraževati za prihodnost in graditi mostove med akademskim svetom in potrebami trga dela. Poudarila sta zavezanost k ustvarjanju aktualnih in trgu dela potrebnih vsebin, ki bodo spodbujale pridobivanje dodatnih kompetenc in podpirale razvoj družbe. Doc. dr. Boštjan Vlaovič je predstavil tudi nadaljnje vzpostavljanje sistema za razvoj krajših izobraževanj za podelitev mikrodokazil, ki poteka v okviru NOO projekta Agilni razvoj izobraževanj in mikrodokazil, z vzpostavitvijo informacijske podpore za razvoj krajših izobraževanj in celovite informacijske podpore za vodenje evidenc udeležencev, učnih enot krajših izobraževanj za podelitev mikrodokazil in izdanih mikrodokazil Univerze v Mariboru.

Logotipi NOO v vrstici

• 17. Apr 2024