Univerza v Mariboru prepoznana kot trajnostna univerza na lestvici QS Sustainable Universities 2023

Univerza v Mariboru je bila prepoznana kot trajnostna univerza na lestvici QS Sustainable Universities 2023. Med 700 visokošolskimi institucijami je Univerza v Mariboru zasedla mesto med 401 in 450.

QS lestvica grafika

QS je letos prvič meril tudi trajnostni vidik. Prva izdaja lestvice vključuje 700 univerz in uporablja metodologijo, sestavljeno iz kazalnikov, namenjenih merjenju sposobnosti institucije, da se spopade z največjimi okoljskimi, družbenimi in upravljavskimi (ESG) izzivi na svetu.

Kazalniki so razdeljeni na ukrepe okoljske trajnosti – vključno s trajnostnimi institucijami, trajnostnim izobraževanjem in trajnostnimi raziskavami – in ukrepe socialnega vpliva, ki vključuje enakost, izmenjavo znanja, izobraževalni učinek, zaposljivost in priložnosti ter kakovost življenja.

Podrobnejše poročilo o uvrstitvi naše univerze si lahko preberete v objavljenem dokumentu.