Univerza v Mariboru je tudi letos uvrščena na Times Impact Rankings 2022

Univerza v Mariboru je letos četrtič sodelovala v razvrščanju na »Times University Impact Rankings«. Omenjeno razvrščanje ocenjuje kako univerze skrbijo in vključujejo cilje trajnostnega razvoja v svoje delo.

TIMES UM

Univerza v Mariboru je letos sodelovala s štirinajstimi cilji trajnostnega razvoja (SDG), skupno je uvrščena med 801–1000 visokošolskih institucij. Lani je bila uvrščena med 601–800 visokošolskih institucij, izmed 1.115 vseh, ki so vnesle podatke o uresničevanju vsaj štirih ciljev. Se je pa letos povečalo tudi število sodelujočih institucij, in sicer je naraslo za skoraj 400 sodelujočih, to je 1406 vseh institucij, ki so vnesle svoje podatke.

Najvišji rezultat je Univerza v Mariboru prejela pri SDG 9 – industrija, inovacije in infrastruktura.

Revija Times Higher Education že 17 let objavlja različne preglede najboljših univerz na svetu.

Rezultati Times lestvice potrjujejo, da je Univerza v Mariboru kvalitetna visokošolska institucija, ki se stalno uvršča med 1.000 najboljših univerz na svetu. Podrobnejše podatke o uvrstitvah univerz in metodologijo razvrščanja najdete na univerzitetni spletni strani pod zavihkom kakovost oziroma na spletnih straneh Timesa.

Times grafika