VSE NOVICE

• 15. Dec 2021

UM se je tudi letos uvrstila na Timesovo lestvico za področje tehnike ter računalništva in informatike

Univerza v Mariboru se je tudi letos uvrstila na Timesovo lestvico World University Rankings by subject 2022 za področje tehnike ter računalništva in informatike.

TIMES UM

Times Higher Education (THE) svetovna lestvica je edina, ki presoja univerze, v vseh njihovih glavnih nalogah: poučevanje, raziskave, prenos znanja in mednarodni vidik. Uporabljajo 13 skrbno umerjenih kazalnikov uspešnosti, da zagotovijo čim bolj celovite in uravnot​ežene primerjave, ki jim zaupajo študenti, akademiki, vodje univerz, industrija in vlade. Kazalniki uspešnosti so razvrščeni v pet področij: poučevanje (učno okolje); raziskave (obseg, dohodek in ugled); citati (vpliv na raziskave); mednarodni obeti (osebje, študenti in raziskave); in industrijski dohodek (prenos znanja).

Univerza v Mariboru se je za leto 2022 uvrstila na področju tehnike v skupino med 801–1.000 mestom. Univerza v Mariboru se je za leto 2022 uvrstila na področju računalništva in informatike v skupino med 601–800 mestom.​

• 15. Dec 2021