Ta veseli dan kulture v Narodni galeriji obogatili študenti 4. letnika Oddelka za likovno umetnost Pedagoške fakultete

Narodna galerija je ob praznovanju mednarodnega dneva invalidnosti in dneva odprtih vrat ob praznovanju Ta veseli dan kulture predstavila prilagoditve za slepe in slabovidne obiskovalce.

MicrosoftTeams-image (9)

Letos so povabili k sodelovanju študente 4. letnika Oddelka za likovno umetnost z željo, da izdelajo 12 tipnih slikanic, tipank, po zgodbi galerijskega škrata Gala. Študenti so tako pod mentorstvom izr. prof. dr. Jerneje Herzog izdelali 12 tipnih slikanic, ki so jih izdelali po izvirnih ilustracijah Kostje Gatnika, izvirno besedilo Svetlane Makarovič pa je prilagodila izr. prof. dr. Aksinja Kermauner. S temi rezultati so študenti pomembno prispevali k prilagoditvam za slepe in slabovidne osebe, predvsem otroke, ki bodo sedaj škrata Gala lahko tudi potipali.

Za Oddelek za likovno umetnost pomeni takšno sodelovanje potrditev, da so rezultati večletnega razvijanja tovrstnih vsebin pri predmetu Likovnopedagoško delo z otroki različnih skupin vidni in cenjeni tudi zunaj fakultete.