Sofinanciranje stroškov objav znanstvenih publikacij v odprtem dostopu iz sklada Univerze v Mariboru

V skladu z 9. členom Uredbe o izvajanju znanstvenoraziskovalnega dela v skladu z načeli odprte znanosti Univerza v Mariboru razpisuje finančna sredstva za povrnitev stroškov objave znanstvenih del v zlatem odprtem dostopu tudi iz sredstev Razvojnega sklada financiranja univerze.

Knjiga in prenosnik

Tako Univerza v Mariboru dopolnjuje že vzpostavljene spodbude za takojšnje objave znanstvenih del v odprtem dostopu z dodatnimi sredstvi, ki so lahko namenjeni širši paleti znanstvenih del, tudi znanstvenim monografijam in poglavjem v njih. Dodelitev sredstev za plačilo stroškov APC/BPC je inovativno orodje za promocijo znanosti avtorjev Univerze v Mariboru, ki je v skladu z Zakonom o raziskovalni in inovacijski dejavnosti (ZZrID) (Uradni list RS, št. 186/21 in 40/23) ter Resolucijo o znanstvenoraziskovalni in inovacijski strategiji Slovenije 2030 (Uradni list RS, št. 49/22), in omogoča približevanje načelom Načrta S.

Vabljeni k oddaji vlog za povračilo stroškov objav v odprtem dostopu na povezavi: Vloga Odprimo:UM+

Vse podrobnejše informacije najdete v objavljenem pozivu.

Za vse ostale informacije pa lahko pišete na:

Univerza v Mariboru

Univerzitetna knjižnica Maribor

odprimo@um.si

Poziv za (so)financiranje stroškov znanstvenih objav v odprtem dostopu UM 2023 (PFD)
Poziv za (so)financiranje stroškov znanstvenih objav v odprtem dostopu UM 2023 (Word)