Rešitve interdisciplinarne skupine raziskovalcev Univerze v Mariboru ključne v luči starajoče se družbe

Slovenska tiskovna agencija je pripravila prispevek o interdisciplinarni skupini raziskovalcev Univerze v Mariboru, ki razvijajo inovativne bioaktivne prevleke za 3D tiskane ortopedske vsadke, s katerimi želijo izboljšati vraščanje vsadka v žive kosti in preprečiti pooperativne zaplete.

STA znanost

Raziskovalci Univerze v Mariboru razvijajo inovativne bioaktivne prevleke za 3D tiskane ortopedske vsadke. Prevleke imajo vgrajene zdravilne učinkovine, ki se po ortopedskem posegu v nizkih koncentracijah nadzorovano sproščajo v neposredno okolico vsadka. Na ta način želijo raziskovalci izboljšati vraščanje vsadka v žive kosti in preprečiti pooperativne zaplete.