Prof. dr. Dean Korošak je novi prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost Univerze v Mariboru

Na seji Senata Univerze v Mariboru so članice in člani podali pozitivno mnenje k imenovanju prof. dr. Deana Korošaka za prorektorja za znanstvenoraziskovalno dejavnost Univerze v Mariboru za mandatno obdobje štirih let, in sicer od 5. 7. 2022 do 4. 7. 2026.

dk-foto

Prof. dr. Korošak je redni profesor in vodja Katedre za aplikativno fiziko na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru. Ima bogate izkušnje na področju znanstvenoraziskovalnega dela, vse od raziskovanja in opravljanja temeljnih in aplikativnih raziskav v fiziki in biomedicini, do vodenja mladih raziskovalcev, doktorandov, nacionalnih in mednarodnih projektov. Aktivno je sodeloval pri zasnovi koncepta in razvoja IOT UM ”lnovativne odprte tehnologije”, predhodnika projekta INNOVUM. Znanstveno raziskovanje in umetniško ustvarjanje razume kot globalni dejavnosti, ki nista omejeni z lokalno geografijo in zahtevata skupno raziskovalno in umetniško delo ter skupne publikacije oziroma druge raziskovalne dejavnosti. Podpira znanstveno delovanje in publiciranje v skladu z načeli odprte znanosti, kar pomeni, da so rezultati raziskovalnega dela javnosti prosto dostopni.

Kakovosten premik v znanstvenoraziskovalnem in umetniškem delu dosežemo, ko naši raziskovalni in umetniški dosežki niso zgolj (kvantitativna) vsota aktivnosti posameznikov, temveč izhajajo iz prepleta delovanja in povezovanja različnih in ustvarjalnih posameznikov. Jasna znanstveno-raziskovalna strategija oziroma strategija na področju umetniškega delovanja Univerze v Mariboru in njena implementacija je temeljni sistemski okvir, ki mora vsem raziskovalcem univerze nuditi in zagotoviti vzpodbudno raziskovalno okolje in podporo.Prof. dr. Dean Korošak, prorektor za znanstvenoraziskovalno dejavnost Univerze v Mariboru