Prof. dr. Bojan Dolšak je novi prorektor za razvoj kakovosti in razvojne projekte

Rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič je imenoval prof. dr. Bojana Dolšaka za prorektorja za razvoj kakovosti in razvojne projekte Univerze v Mariboru za mandatno obdobje štirih let, in sicer od 1. 7. 2023 do 30. 6. 2027, potem ko je na konstitutivni seji k temu imenovanju podal pozitivno mnenje Senat UM, pred tem pa tudi Študentski svet UM.

Rektorat stavba (6)

Prof. dr. Dolšak je bil do nedavnega dekan Fakultete za strojništvo. S področjem zagotavljanja kakovosti v visokem šolstvu se ukvarja že več kot desetletje, s čimer si je kot strokovnjak nabral veliko dragocenih izkušenj, ki jih bo lahko prenesel v svoje delovanje v okviru opravljanja funkcije prorektorja. V register strokovnjakov NAKVIS je vpisan že od leta 2011, kot tuji strokovnjak pa sodeluje tudi s sorodnimi agencijami na Hrvaškem, v Litvi, v Latviji in na Slovaškem. Izvedel je že več kot 50 različnih institucionalnih, programskih in raziskovalnih evalvacij.

Ob svojem imenovanju je prorektor povedal: ”Na spletni strani univerze je pod zavihkom kakovost zapisano, da Univerza v Mariboru zagotavlja vrhunsko kakovost izobraževanja in raziskav, pri čemer kulturo kakovosti razvijamo kot eno izmed svojih prioritetnih področij. Z obema trditvama se popolnoma strinjam in boljše popotnice si na položaju, na katerega sem bil imenovan, pravzaprav ne bi mogel želeti. Rad pa bi poudaril, da je sodelovanje vseh deležnikov ključnega pomena za uspeh naših skupnih prizadevanj tudi v prihodnje. Zato si želim, da bi še naprej gradili pristne in konstruktivne medsebojne odnose, izmenjevali ideje in se podpirali pri uresničevanju zastavljenih ciljev. Skupaj lahko dosežemo velike stvari in pustimo trajen pečat pri uresničevanju strategije Univerze v Mariboru.

Po poletnem počitniškem obdobju bom z vami delil več informacij o načrtih in projektih, na katerih bomo delali skupaj. Veselim se našega sodelovanja in prispevka vsakega posameznika k razvoju naše univerze. Skupaj bomo gradili boljšo prihodnost za našo univerzo, hkrati pa boste študenti še naprej imeli priložnost, da si v skladu s sloganom Univerze v Mariboru vsak izmed vas ustvarja svojo prihodnost.

Preden pa se lotimo novih izzivov naj vam poletje prinese množico lepih trenutkov, nepozabnih doživetij in obilo sproščenosti. Izkoristimo ta čas za obnovitev notranjega ravnotežja, nabiranje novih izkušenj ter za vse tiste stvari, ki nam prinašajo srečo in veselje, da bomo lahko te občutke jeseni spet prenesli tudi v univerzitetno okolje.”

V prvi vrsti želim izraziti svojo hvaležnost za zaupanje, ki mi ga je rektor izkazal s povabilom v njegovo ekipo. Hkrati se zahvaljujem tudi Študentskemu svetu in Senatu za podporo v postopku podajanja predhodnega mnenja k mojemu imenovanju. Verjamem, da se s tem imenovanjem odpirajo nove priložnosti za našo univerzo in celotno univerzitetno skupnost. Skupaj bomo lahko delali na nadaljnjem razvoju kakovosti vseh naših aktivnosti pri uresničevanju razvojnih ciljev, ki bodo pripomogli k nadaljnjemu napredku naše institucije.
Prof. dr. Bojan Dolšak, prorektor za razvoj kakovosti in razvojne projekte Univerze v Mariboru