Obvestilo Volilne komisije univerze o neuradnih rezultatih volitev rektorja Univerze v Mariboru

Na Univerzi v Mariboru so v skladu s sklepom Senata Univerze v Mariboru dne 24. 5. 2022 potekale volitve rektorja Univerze v Mariboru.

Stavb_rektorat_19

Volilna komisija univerze je po opravljenih volitvah in po pregledu rezultatov predčasnega glasovanja z dne 23. 5. 2022 ugotovila naslednje:

I. po pregledu volilnega imenika Univerze v Mariboru je bilo ugotovljeno, da ima pravico voliti skupaj 15.799 volilnih upravičencev, od tega:

993 volivcev iz skupine visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev, asistentov z raziskovalnim nazivom in visokošolskih sodelavcev,

13.824 volivcev iz skupine študentov,

982 volivcev iz skupine drugih delavcev in

II. da je 1.322 volilnih upravičencev oddalo veljavno glasovnico, od tega:

501 volivcev iz skupine visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev, asistentov z raziskovalnim nazivom in visokošolskih sodelavcev,

282 volivcev iz skupine študentov in

539 volivcev iz skupine drugih delavcev;

III. volilna udeležba je bila 52,77 % v skupini visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev, asistentov z raziskovalnim nazivom in visokošolskih sodelavcev, 2,05 % v skupini študentov in 56,31 % v skupini drugih delavcev,

IV. glasovnice so bile posameznim skupinam volivcem razdeljene po volilnem imeniku.

Kandidat RED. PROF. DR. ZDRAVKO KAČIČ je bil dne 24. 5. 2022 izvoljen za rektorja Univerze v Mariboru.

Uradni rezultati volitev bodo predstavljeni v petek, 27. 5. 2022, na seji Senata Univerze v Mariboru.