Obisk ministra za kmetijstvo na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede
Fakulteto za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru je v sredo, 17. junija 2026, obiskal minister Janez Cigler Kralj.

Ob obisku so predstavniki fakultete ministru predstavili svoje pedagoško, raziskovalno in razvojno delo ter ključne aktivnosti na področjih ekološkega kmetijstva, izobraževanja mladih, podpore mladim prevzemnikom kmetij in digitalizacije kmetijstva.
V pogovorih je minister izpostavil pomen mladih za prihodnost slovenskega kmetijstva ter poudaril, da generacijska prenova ostaja ena izmed osrednjih prioritet ministrstva. Prav mladi kmetje in prevzemniki bodo s svojim znanjem, inovativnostjo in podjetnim pristopom soustvarjali razvoj slovenskega podeželja ter prispevali k prehranski varnosti države.


Na fakulteti so ob tem predstavili tudi svojo vlogo pri izobraževanju novih generacij strokovnjakov in kmetov ter pomen prenosa znanja in raziskovalnih dosežkov v prakso. S sodobnimi študijskimi programi in raziskavami fakulteta aktivno podpira trajnostni razvoj kmetijstva ter spodbuja uvajanje inovativnih rešitev v kmetijski prostor.
Obisk je potekal v konstruktivnem vzdušju, obe strani pa sta izrazili pripravljenost za nadaljnje sodelovanje in skupno iskanje rešitev za izzive, s katerimi se sooča slovensko kmetijstvo. Skupni cilj ostaja ustvarjanje pogojev za uspešen razvoj panoge in krepitev njenega pomena za družbo.