Novosti s področja e-virov in dostopa do e-knjig
Univerzitetna knjižnica Maribor vas obvešča o nekaj novostih s področja elektronskih virov in dostopa do elektronskih knjig, ki so na Univerzi v Mariboru na voljo za študente in zaposlene.

Pretočna video platforma APA PsycTherapy klinikom, svetovalcem, inštruktorjem in pripravnikom ponuja priložnost, da izpopolnijo svoje veščine z opazovanjem pristnih, nenapisanih psihoterapevtskih sej s priznanimi terapevti. Kot metoda usposabljanja je pomembno orodje za učenje in spremljanje najnovejših psihoterapevtskih tehnik. Vsebuje več kot 900 videoposnetkov, ki zajemajo različne terapevtske pristope in tematike.
ScienceDirect (Elsevier) – e-knjige (127 naslovov)
V okviru ene najpomembnejših platform za akademsko in raziskovalno delo je poleg skoraj 3.000 revij dodatno dostopnih 127 najnovejših e-knjig v polnem besedilu. Vse knjige so letnik 2024. Na spletni strani Seznami e-knjig lahko pogledate, katere e-knjige so dostopne, njihove opise pa najdete tudi v katalogu Cobiss+.
Taylor & Francis eBooks – e-knjige (49 naslovov, 1312 bonus naslovov)
Spletna digitalna platforma za elektronske knjige, v kateri najdemo e-knjige z različnih vsebinskih področij (humanistika, družboslovje, medicina, tehnika …). Ob knjigah, ki so prosto in odprto dostopne, so v polnem besedilu na voljo tudi e-knjige, ki so bile kupljene in e-knjige, ki so del bonus paketa in so dostopne le v letu 2025. Oba seznama naslovov najdete na spletni strani Seznami e-knjig, opise kupljenih e-knjig pa tudi v katalogu Cobiss+.
EMERALD Insight – e-knjige (616 naslovov)
Dostopne so vse revije, ki so vključene v paket eJournals Premier, in izbran nabor 616 e-knjig, katerih seznam najdete na spletni strani Seznami e-knjig, opise kupljenih e-knjig pa tudi v katalogu Cobiss+. Zbirka tradicionalno dobro pokriva širše področje ekonomije in poslovnih ved, zaobjema pa tudi družboslovje, tehniko, informacijsko znanost in bibliotekarstvo ter informatiko.
Dostop do e-virov je možen znotraj računalniškega omrežja UM in/ali od doma preko oddaljenega dostopa, ki ga ponuja UKM.
Vaša mnenja in odzive pošljite na e-naslov bojan.ostir@um.si.
