Nacionalna konferenca projekta Eurograduate: Kako s spremljanjem zaposljivosti diplomantov razvijati študijske programe in krepiti njihovo kakovost?

Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani, Univerzo v Mariboru, Univerzo na Primorskem in Univerzo v Novi Gorici, vabi predstavnike akademske skupnosti in drugo zainteresirano javnost na zaključno konferenco projekta EUROGRADUATE.

Slika1

V letu 2022 je Republika Slovenija pristopila k drugi fazi evropske pobude spremljanja diplomantov EUROGRADUATE (www.eurograduate.eu), ki ga v okviru programa Erasmus+ sofinancira Evropska unija.

V okviru projekta EU-SI-GRADUATE smo izvedli nacionalno anketo spremljanja visokošolskih diplomantov prve, druge in tretje stopnje, ki so svoj študij zaključili v Republiki Sloveniji v letih 2016/2017 in 2020/2021, oziroma eno in pet let po dokončanju izbranega študijskega programa. Anketiranje je bilo izvedeno v vseh sodelujočih državah, po usklajeni metodologiji in z močno koordinacijsko podporo transnacionalne projektne skupine EUROGRADUATE. Tako je med drugim omogočena tudi ustrezna primerjava pridobljenih podatkov med sodelujočimi državami.

Na zaključni konferenci projekta EUROGRADUATE bomo predstavili rezultate ter soočili poglede različnih deležnikov glede potrebe po spremljanju zaposljivosti diplomantov s strokovnjaki tega področja, predstavniki univerz, resornega ministrstva, nacionalnih organov za področje kakovosti v visokem šolstvu ter drugih relevantnih javnosti.

08.00  Registracija udeležencev
09.00  Pozdravni nagovori: prof. dr. Klavdija Kutnar, predsednica RKRS, rektorica UP prof. dr. Iztok Prezelj, Dekan UL FDV
09.20 Predstavitev rezultatov vseevropskega projekta EUROGRADUATE: Robert Jühlke, Institut für Höhere Studien – Institute for Advanced Studies Vienna (IHS), EUROGRADUATE koordinacijska skupina
10.00  Predstavitev rezultatov projekta EUROGRADUATE Slovenija: prof. dr. Tomaž Deželan, prof. dr. Miran Lavrič, Matej Kosi Hederih, prof. dr. Anita Trnavčevič, doc. dr. Borut Kodrič
11.00 Okrogla miza: Kaj početi s podatki o zaposljivosti diplomantov? Prof. dr. Klavdija Kutnar, Duša Marjetič, dr. Franci Demšar, prof. dr. Ivan Svetlik
12.00 Kosilo
13.00 – 14.30 Delavnica: Kako uporabljati podatke o zaposljivosti diplomantov za prenovo študijskih programov in zagotavljanje njihove kakovosti? Prof. dr. Tomaž Deželan

Zaključna konferenca bo potekala 22. aprila 2024 v Veliki dvorani, Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani (Kardeljeva ploščad 5, Ljubljana).

Prijave do 19. aprila 2024 na portalu dogodki.um.si.

Udeležba je brezplačna, za sodelovanje na plenarnem in delavniškem delu prejmete potrdilo.

Člani programskega odbora
prof. dr. Dean Korošak
prof. dr. Iztok Arčon
mag. Frenk Mavrič
prof. dr. Tomaž Deželan

Dogodek povezuje Saša Krajnc.

• 12. Apr 2024