Kohezijska regija Vzhodna Slovenija  – včeraj, danes, jutri

Vabljeni k ogledu spletnega prenosa dogodka »Kohezijska regija Vzhodna Slovenija  - včeraj, danes, jutri«, ki bo potekal v ponedeljek, 7. marca 2022, ob 12. uri.

Group of arrows with one big arrow leading over blue background, teamlead, leadership, success or winner concept

Za širšo javnost je omogočen ogled spletnega prenosa dogodka.

Na Univerzi v Mariboru želimo v skladu s svojim poslanstvom in vizijo prispevati k reševanju družbenih izzivov v lokalnem in globalnem okolju. V okviru prizadevanj za čim uspešnejši prenos znanja v okolje želimo tvorno sooblikovali inovacijski ekosistem kohezijske regije Vzhodna Slovenija skladno s Strategijo razvoja Slovenije 2030.

Prav tako želimo aktivno sodelovati pri kreiranju regionalne razvojne politike in z integracijo raziskovalno razvojne infrastrukture v prostor prispevati k razvoju gospodarstva.

V tem duhu pripravljamo dogodek, ki smo ga poimenovali »Kohezijska regija Vzhodna Slovenija – včeraj, danes, jutri«. Pri sooblikovanju dogodka sodeluje tudi Razvojni svet kohezijske regije Vzhodna Slovenija.

PROGRAM DOGODKA:

12:00 Otvoritev ploščadi: nagovor župana, slavnostni prerez traku, zahvala rektorja

12:30 Uvodna virtualna predstavitev »Razvoj vzhodne kohezijske regije skozi prizmo izvajanja kohezijske politike«

12:45 Okrogla miza »Izzivi razvoja kohezijske regije Vzhodna Slovenija«

Moderator: dr. Zdravko Kačič, rektor Univerze v Mariboru