Izšla je monografija z naslovom Besede, glasba in propaganda

Monografija vsebuje prispevke, ki so jih napisali profesorji in podiplomski študenti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Univerze v Ljubljani, Univerze v Gradcu in Univerze v Olomoucu ter mednarodna strokovnjaka iz Češke in Nemčije.

Monografija in avtor

Prispevki obravnavajo načine, kako je glasbo moč uporabiti kot orodje za krepitev nacionalne identitete tako v času miru kot v času vonje. Monografija, ki je izšla pri ugledni angleški založbi Cambridge Scholars Publishing, med drugim ponuja vpogled v pesmi o aktualni ruski vojni v Ukrajini in o nedavnem demokratičnem gibanju v Belorusiji ter v ideologijo narodnozabavne glasbe in evangeličanske krščanske glasbe iz ZDA.

Leta 2024 bo pri Založbi Univerze v Mariboru izšel še drugi del monografije Besede, glasba in propaganda s prispevki v slovenskem in angleškem jeziku.

Intervju z avtorji monografije lahko spremljate na Radiu SI v nedeljo, 28. januarja, ob 12.20.