Inavguracija dekana FNM in Dan FNM 2022

Na inavguralni slovesnosti 7. 4. 2022 je rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Zdravko Kačič novemu dekanu Fakultete za naravoslovje in matematiko prof. dr. Blažu Zmazku slavnostno predal akademske insignije.

Dan-FNM-22

Na DAN FNM UM sta rektor UM prof. dr. Zdravko Kačič in dekan FNM UM prof. dr. Blaž Zmazek zaposlenim na fakulteti podelila priznanja.

Zbrane so poleg rektorja in novega dekana nagovorili podpredsednik Slovenske akademije znanosti in umetnosti akademik prof. dr. Robert Zorec, podpredsednik Vlade RS in minister za gospodarski razvoj in tehnologijo g. Zdravko Počivalšek ter državni sekretar na Ministrstvu za šolstvo, znanost in šport izr. prof. dr. Mitja Slavinec.

Na prireditvi so priznanja prejeli:

• dr. Samo Kralj za izjemne dosežke na znanstvenoraziskovalnem področju – kot odličen strokovnjak, predavatelj in izvrsten raziskovalec;
  • dr. Alenka Lipovec  za izjemne dosežke na izobraževalnem področju – za izjemen prispevek pri vzpostavitvi in delovanju gibanja RAZLAGAMO.SI;
  • ddr. Boris Aberšek za izjemne dosežke na razvojnem in strokovnem področju – za prispevek k razvoju strokovnega področja ter boljšemu delovanju in ugledu fakultete;
  • dr. Terezija Ciringer  za izjemne dosežke pri razvoju strokovnega področja – za odgovorno in učinkovito delo ter predloge rešitev za izboljševanje dela na Oddelku za biologijo FNM UM in
  • Mladen Tancer, ki je prejel zahvalno listino za sodelovanje – za tesno dolgoletno in uspešno sodelovanje pri izobraževanju učiteljev z naravoslovnih področij ter pri aktivnostih FNM UM v povezavi s promocijo naravoslovja med mladimi.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!