5. mednarodna konferenco Slavistični znanstveni premisleki: Hagiografija v luči sodobnih raziskav

Oddelek za slovanske jezike in književnosti v sodelovanju s Slavističnim društvom Maribor vabi na 5. mednarodno konferenco Slavistični znanstveni premisleki z naslovno temo Hagiografija v luči sodobnih raziskav, ki bo potekala 18. in 19. maja 2022 na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru. Otvoritev konference bo v sredo, 18. maja 2022, ob 8.45 v Amfiteatru Filozofske fakultete.

Grafika_Hagiografija v luči sodobnih raziskav

Hagiografije kot življenjepisi svetnikov in svetnic predstavljajo možna izhodišča za izpostavitev teoretskih dilem ter študij primerov od srednjeveških bizantinskih in zahodnoevropskih hagiografij do 19. stoletja naprej v sodobnost.

Na konferenci bi želeli odgovoriti na vprašanja o hagiografiji 18. in 19. stoletja na Slovenskem v povezavi z evropskim kontekstom. Zanimali nas bodo literarnozgodovinski, literarnovedni, meddisciplinarni in kulturološki koncepti ter aktualizacija hagiografskega diskurza.

Več informacij o konferenci je na voljo na njeni spletni strani.

Vabljene, vabljeni!